Provolone and cheddar.

Potatoes were half price. Squash from garden. Rye bread was free.

Cost per person: $1.50 Cost of you paid retail for ingredients: $3

  • FauxPseudo @lemmy.worldOPM
    link
    fedilink
    arrow-up
    1
    ·
    15 days ago

    We have no cool or dry. Garage is 95f because the house attic space vents into it due to the way they added on to this 85 year old house over the decades.